Zabawki erotyczne dla dorosłych – jak rozpocząć z nimi swoją przygodę?

739

Naturalnie wiele osób w wieku dorosłym stara się coś zmienić w swoim życiu erotycznym i w większości przypadków odkrywają oni seks zabawki. Skoro czytasz ten artykuł, to prawdopodobnie i ty dopiero odkryłeś świat zabawek erotycznych. Co więc warto o nich wiedzieć? O tym dowiesz się już za chwilę!

Wykonanie

Pierwszą rzeczą, na którą należy zwrócić uwagę, jest materiał, z jakiej została ona wykonana. Jednym z najbezpieczniejszych materiałów jest silikon – oczywiście możesz używać zabawek wykonanych ze stali chirurgicznej lub szkła, ale ponieważ dopiero zaczynasz, silikon będzie najlepszym wyborem dla ciebie. 

Czy możesz je łatwo wyczyścić?

Niewielu na początek pamięta o tym, jak ważne jest czyszczenie zabawek po użyciu. Ostatecznie będziesz jej używał wielokrotnie, więc mycie zabawki przed i po każdym użyciu jest koniecznością. Powyższe materiały bardzo dobrze sprawdzają się w kontakcie z wodą i detergentami używanymi do „łóżkowych” gadżetów. Decydując się na zabawki elektryczne lub bateryjne, upewnij się, że obudowa jest wodoodporna i łatwa do wyczyszczenia. 

Czy partner się nie przestraszy?

Pamiętaj o tym, że jeśli masz partnera, to zabawka musi być odpowiednia dla obu stron. Nie nalegaj na kupowanie gadżetów, które nie są odpowiednie dla Twojego partnera lub Ciebie. Dlatego najlepiej o tym porozmawiać, bo bez problemu można znaleźć zabawkę odpowiednią dla obu użytkowników, które pomogą wam eksplorować swoje ciało w bezpieczny i ciekawy sposób dla obojga.

Przydatność w łóżku

Coraz więcej par korzysta z seks zabawek, aby urozmaicić swój sek. Nie ma nic gorszego niż monotonia sypialni. Warto jednak pamiętać, aby używać ich ostrożnie, oraz aby nie stały się główną atrakcją seksu. Zabawki erotyczne służą głównie do urozmaicenia zabaw łóżkowych. Ich rosnąca popularność pokazuje, że coraz chętniej akceptujemy nowe doświadczenia łóżkowe. Warto jednak pamiętać, że najważniejsza w łóżku jest nasza wzajemna satysfakcja seksualna. Dlatego nie używajmy gadżetów jako podstawy seksu – ponieważ są one tylko jego substytutami. 

Czy seks zabawki są również dla osób, które nie są w związkach?

Oczywiście, że możesz używać zabawek erotycznych niezależnie od tego, czy jesteś w związku, czy nie – w końcu samotni mężczyźni i kobiety bardzo lubią korzystać z zabawek erotycznych. Na dodatek możesz ich używać w dowolny, najwygodniejszy dla siebie sposób. Wiele osób, zaraz po zakupie wykorzystuje seks zabawki na dwa sposoby – albo korzysta z nich samych, lub też masturbuje się przy ich użyciu, oglądając filmiki erotyczne na porno69.pl. Naturalnie to, że podaliśmy takie przykłady, nie oznacza wcale, że nie możesz z nich korzystać w inny sposób – to tylko zależy od twojej fantazji oraz chęci. Pamiętaj tylko o tym, aby nie zrobić sobie krzywdy, na przykład wkładając seks zabawki do tego nieprzeznaczone, w miejsca z których później trudno je będzie wyciągnąć.