Miłość – jak ją znaleźć?

504

Znalezienie prawdziwej miłości nie jest łatwym zadaniem, ponieważ w końcu musisz wziąć pod uwagę, że trafienie na odpowiednią osobę w odpowiednim momencie zależy tylko i wyłącznie od twojego szczęścia. Jednakże jeśli chcesz znaleźć prawdziwą miłość – to nasz poradnik ci w tym pomoże!

Dlaczego znalezienie miłości jest problematyczne?

Ponieważ zwykle utrzymywanie kontaktu i rozwój związku wymaga dużo pracy. Wiele osób chce wielkiej miłości, bez jakiegokolwiek zaangażowania. Wiele osób boi się wręcz inwestować w swój nowy związek, ponieważ gdzieś tam istnieje ten cichy głos mówiący, że jak możesz być pewien, że to jest miłość, na którą czekałeś i wierzyć, że ta osoba będzie z tobą na zawsze? Naturalnie w przypadku prawdziwej miłości, to jest inaczej, ponieważ ten rodzaj miłości nie wymaga szybkich ruchów i fajerwerków. W tym wypadku jest ,,jak kocha – to poczeka” – więc wasz związek będzie mógł się rozwijać we własnym tempie. Wszystko dzieje się na czas. Mówisz o wszystkich lękach i wyjaśniasz przyczyny strachu. Ciągle powtarzasz, że nie chcesz popełniać tych samych błędów i nie chcesz uciekać, a ta osoba się zgadza, więc wasze uczucia będą mogły się dalej rozwijać. 

Dlaczego ludzie chcą być kochani?

To proste, postrzegasz świat bardziej jako wyzwanie i stwierdzasz, że Twój mały krok wystarczy, aby rozwiązać wszystkie istniejące problemy i znaleźć rozwiązania. Oczywiście nie jest to jedyna zaleta miłości, bo jest ich o wiele więcej. No ale przejdźmy wreszcie do tego, jak możesz ją znaleźć!

Szukanie miłości jest trudne

Niestety, ale na tej drodze czeka cię wiele zawodów, bo zazwyczaj bywa tak, że jeśli szukasz miłości, to jej nie znajdziesz, a kiedy już przestajesz, to pojawia się nagle sama. Ciężko jest to wyjaśnić na prostym przykładzie, ale tak to naprawdę jest. Pamiętaj też o tym, że miłość co prawda po części jest zależna od seksu, ale nie jest jego główną częścią. W końcu twoje życie to nie filmy erotyczne, gdzie uprawiasz seks na każdym kroku, ale głównie wspólne przeżycia, poleganie na sobie, oraz znajdywanie kolejnych kompromisów, a także i przytulanie w trudnych momentach i wspieranie się nawzajem. Dlatego też jeśli nastawiasz się tylko i wyłącznie na seks, to lepiej idź na prostytutki – przynajmniej wtedy nie będziesz miał wyrzutów sumienia.

Gdzie szukać miłości?

W barze, w parku, na uczelni – wszędzie tam, gdzie są ludzie. Naturalnie najlepiej będzie, jeśli jesteś osobą o ponadprzeciętnej urodzie, ale gdy tak nie jest, to przynajmniej dobrze by było, gdybyś potrafił odpowiednio konwersować. Nerwowe odpowiedzi zwykle nie rozpalą miłości u nikogo, dlatego też postaraj się opanować odpowiednio sztukę konwersacji i obracania słowem. W ten sposób na pewno z czasem umówisz się na randkę, oraz będziesz w stanie rozkochać w sobie niejedną pannę. Z drugiej strony musisz pamiętać o tym, aby poszukiwania rozpocząć od siebie – określić, co chciałbyś widzieć w partnerze, oraz zaakceptować jego ewentualne wady.