Kilka metod na poprawę jakości seksu

2181

Seks pełni w naszym życiu bardzo ważną rolę. Niestety wciąż stanowi temat tabu w naszej kulturze, a wiele osób nie wykorzystuje w pełni swojego potencjału. Przyczyną takiego stanu  rzeczy może być niska samoświadomość czy brak otwartości. Rozumiejąc podstawowe fizyczne oraz emocjonalne elementy, które składają się na jakość seksu, można rozwinąć się w tym obszarze i czerpać z niego wiele przyjemności.

Poszerzaj wiedzę

Istnieje wiele merytorycznych materiałów na temat seksu. Wystarczy sięgnąć do internetu lub literatury, by przekonać się, jak dogłębnie został zbadany ten obszar. Warto zatem sprawdzić informacje na temat swojej płci, jak i płci partnera, a także wzajemnie omówić pozyskaną w ten sposób wiedzę. Wynik dyskusji może być naprawdę ciekawy

Daj sobie czas

Gra miłosna wymaga czasu, cierpliwości i poznania się. Wiele zależy od czynników indywidualnych. Aby seks był naprawdę satysfakcjonujący dla obu stron, warto rozmawiać i poznawać swoje ciała. Każdy reaguje inaczej, preferuje inne sposoby stymulacji. Aby zgłębić te obszary, należy się zatem poznać. Orgazm wymaga zatem czasu. Warto również otwarcie rozmawiać o tym, co lubimy, a czego nie. Dla jednych może to być lizanie cipki, dla innych namiętny dotyk. Sprawdźmy gdzie są nasze granice, a na co mamy ochotę. Wszystkie te informacje mogą być bardzo podobne w drodze do osiągnięcia orgazmu.

Pamiętaj o nawilżeniu

Choć dla wielu wydaje się to zbędne, to właśnie ten fizyczny aspekt ma kluczowe znaczenie. Suchość może nie tylko utrudniać satysfakcję seksualną, ale przede wszystkim stanowić źródło bólu i dyskomfortu, a także infekcji intymnych. Na szczęście na rynku dostępny jest szeroki wybór lubrykantów, które rozwiązują ten problem, a jednocześnie ich stosowanie może być dodatkowym stymulantem. 

Choć seks to fizyczny kontakt, warto również pamiętać, że równie ważne są towarzyszące mu emocje. Ciepłe słowo wypowiedziane w ciągu dnia, dotyk, przytulanie to elementy, które mogą się przełożyć później na wyjątkowe zbliżenie intymne.