Dlaczego nie warto wrócić do byłego partnera?

662

Wiele osób po rozstaniu ze swoim były partnerem musi przejść 5 etapów ,,leczenia” złamanego serca po związku. To bardzo bolesny okres w życiu każdego człowieka, i większość ludzi myśli o tym, aby wrócić do ,,ex”, ale czy jest to warte zachodu? 

Ekspert radzi – nie warto!

Eksperci przestrzegają przed ponownym powrotem do byłego partnera, z racji tego że ludziom bardzo ciężko jest się zmienić, a my tak naprawdę będziemy ranić siebie nawzajem jeszcze bardziej. Lepiej jest po prostu zerwać ze sobą jak zrywa się plaster – szybko. Oczywiście że zaboli i nie będzie to przyjemne, ale przynajmniej nasz powrót do ,,samego siebie” będzie trwał krócej niż w przypadku rozstań i powrotów z byłym partnerem

Powrót do byłego partnera może nas zniszczyć

Kiedy wracamy do byłego partnera po dłuższym czasie, nie jesteśmy mu już po prostu w stanie zaufać, z racji tego, że skoro już raz znalazł się aż tak zły powód na to, że się ,,rozstaliśmy” to po prostu odbudowa tego zniszczonego zaufanie będzie praktycznie niemożliwa, i to że do siebie ,,wróciliśmy” jest jedynie złudną fatamorganą, produkowaną przez nasze mózgi aby starać się ominąć nadchodzące cierpienie, które niestety nieubłaganie zbliża się do nas i nieważne co zrobimy – i tak będziemy przez to musieli przejść.

Rozstanie to bolesny czas dla wielu ludzi

Nikt tu tak naprawdę nie wygrywa, nie ważne czy jest to osoba kończąca związek, czy też ta osoba która właśnie się o tym dowiedziała, że została singlem. Ale musimy pamiętać o tym, że związek powinien być jedynie dodatkiem do naszego życia, nie jego całością, ponieważ jeśli będziemy traktować go jako więcej niż dodatek, to może wyjść to nam na złe. Nie mówimy tutaj że poświęcenia w związku są złe, ale musimy znaleźć tą złotą granicę, dzięki której będziemy w stanie jednocześnie być w związku – ale też być sobą.

Następny partner może być o wiele lepszy

Niektórzy ludzie mają na tyle nieszczęścia, że ich (wtedy) obecny partner mógł być bardzo toksyczną, niemiłą oraz niewdzięczną osobą. Naturalnie, co jest dość smutne nawet po takim związku większość z tych osób doświadcza tęsknoty za toksycznym ex-partnerem, nierzadko go idealizując. Jednakże nowy związek może okazać się zdecydowanie lepszy, oraz oparty na o wiele lepszych, i mniej toksycznych zasadach niż poprzedni. Dlatego też, nawet jeśli poprzedni związek nie był zły, to zawsze trzeba patrzeć w przyszłość i liczyć na to, że będzie lepiej następnym razem – w końcu bez optymizmu, nie znajdziemy odpowiedniego partnera.

źródło: porno zdjęcia