Zdrada – dlaczego nigdy nie powinniśmy jej wybaczać?

1071

Wiele osób, po tym jak ich partner zdradził, ma ochotę do niego wrócić, ponieważ bycie samemu często jest dla nich straszne. Jednakże dlaczego zdrady nie powinniśmy nigdy wybaczać? O tym dowiesz się już za chwilę!

Czym jest zdrada?

To nic innego jak seks lub flirtowanie z kimś, kto nie jest naszym partnerem, całowanie, a nawet romans – czyli budowanie seksualnej więzi z innym człowiekiem, kiedy nadal jesteś w związku. Niektórzy ludzie robią to, ponieważ w obecnym związku nie są w pełni usatysfakcjonowani, inni oszukują swoich partnerów, ponieważ nawet nie mają nic do roboty, ale czują, że wyglądają lepiej, przez co mają większe szanse na znalezienie drugiego partnera zaraz po zdradzie.

Czy da się przewidzieć zdradę partnera?

W rzeczywistości, nie. Tylko w teorii da się uniknąć zdrady. Chociaż na pewno da się zminimalizować ryzyko zdrady. Porozmawiaj wcześniej ze swoim partnerem o granicach waszego związku, swoich potrzebach i innych sprawach, aby sprawdzić stan swojego związku. W normalnych okolicznościach nie będziemy rozmawiać o takich ogólnych kwestiach, zwłaszcza gdy sprawy mają się dobrze i dopiero budujemy wspólną więź. 

Jednak im szybciej zrozumiesz preferencje swoje i partnera i definicję zdrady, tym lepiej. Przecież fakty mogą wskazywać, że mamy zupełnie inne poglądy na temat wierności i najlepiej jest się wycofać lub ciężko pracować, aby znaleźć rozwiązanie, które zadowoli obie strony. Komunikacja jest tu niezbędna. Kiedy to się nie powiedzie, zrywanie jest lepsze niż oszukiwanie, ponieważ wtedy też rozstaniemy się w relatywnej zgodzie, prawda? 

Wiele par uważa masturbację za formę zdrady

Masturbacja jest zdecydowanie lepszym wyjściem niż zdrada, może pomóc „odejść” od dotychczasowego „standardu”, abyśmy mogli zauważyć, że nasz partner jest wyjątkowy. Oczywiście nie możemy oczekiwać, że nasi partnerzy będą wyglądać jak modele, które uprawiają sex publiczny w scenariuszu filmu erotycznego, ponieważ nikt nie jest idealny, czyż nie?  Jest to również rozwiązanie, gdy partnerzy nie mają czasu. Dlatego, o ile masturbacja nie jest powszechna, masturbacja nie zagrozi związkowi i poprawia życie seksualne. Wróćmy jednak do tematu ,,normalnej” zdrady.

Jeśli już zostaniesz zdradzony

To dość ciężkie słowa, ale w dzisiejszych czasach podstawą jest blokowanie osoby, która cię zdradziła we wszystkich mediach społecznościowych. Ponadto powinieneś również powiadomić wszystkich bliskich, że Twój partner Cię zdradził. Oczywiście jest to bolesne, ale jeśli tego nie zrobimy, były partner może otworzyć sobie drogę do tego, aby uczynić nasze życie bardziej zagmatwanym. Dobrze jest też powiedzieć członkom rodziny lub znajomym o sytuacji i po prostu się „wypłakać”. Następnie pozbądź się wszystkich zdjęć, prezentów i innych przedmiotów, które dostałeś od niego, kiedy byliście razem, dopiero potem możesz pomyśleć o tym, aby zająć się swoją zszarganą psychiką.