Rozpacz po rozstaniu – jak temu zapobiec?

810

W jednej chwili wydaje się, że mamy wszystko – dom, pracę, bogactwo, śliczną kobietę, codzienne minetki i dużo seksu. A w następnej chwili możemy to równie dobrze stracić. Podobnie jest ze związkami, w jednej chwili one są, a w następnej już ich niestety nie ma. Rozpad pierwszego związku zawsze będzie najbardziej bolesny, mało jest takich szczęściarzy i szczęściar które chodzą ze sobą aż do grobowej deski i ani nie myślą o kimś innym, ani o zdradzie. Ale dzisiaj powiemy sobie o tym, jak otrząsnąć się z rozpaczy po nieudanym związku.

Silna wola jest twoim przyjacielem

Kilka dni po rozstaniu czujemy się zdruzgotani (o ile oczywiście zależało nam na tym związku). Nie jesteśmy w stanie zrobić ze sobą nic, nie myślimy o niczym, nasz mózg jest w stanie paniki. Nie potrafimy zrozumieć, co też z nami się dzieje i dlaczego, nagle ze ,,szczęśliwego związku” spada na nas jak grom z jasnego nieba rozstanie. Twój partner nie chce dalej być twoim partnerem, bo A: zdradził cię, B: jego uczucie wygasło C: znalazł ,,kogoś lepszego”. Trzecia opcja jest wyjątkowo wrednym posunięciem, jednakże musimy pamiętać że żyjemy w świecie, w którym takie rzeczy są do pewnego stopnia ,,dozwolone”. No ale wracając do nas, musimy zmusić się, użyć swoich wszystkich sił jakie tylko mamy na próbę unormowania swojego życia. Pewnie, zajmie nam to trochę czasu, ale jeśli się przyłożymy, to z pewnością nam się to uda. Jedną rzecz jaką warto jest zrobić, to po prostu iść na jakiś trening. Nie musi to być super-długi trening, możemy iść pobiegać, popływać, robić cokolwiek, byleby nie zostać sam na sam ze swoimi myślami, bo to może się dla nas skończyć źle, a nawet gorzej dla tych słabszych na umyśle.

Przyjaciele i rodzina – najlepsza pomoc jaką ktoś może mieć

Jeśli nie radzisz sobie z rozstaniem i potrzebujesz pomocy – poproś o nią. Jeśli twoi przyjaciele ci jej udzielą, to będziesz wiedział w przyszłości, że możesz na nich polegać. Jest to jeden z najlepszych sposobów na zaczęcie ,,kuracji złamanego serca”. Oparcie się na osobach, dla których znaczymy wiele może nam pomóc w łatwiejszym odbiciu się od dna, więc warto jest wykorzystać ten sposób, jeśli chcemy szybciej wrócić do siebie.

Planuj każdy dzień – i się tego trzymaj

Jeśli chcesz zapomnieć o rozpaczy, to nie możesz pozwolić sobie na to, aby mieć czas na to aby rozmyślać o twoim byłym związku. Dlatego też najlepiej jest zaplanować sobie cały dzień i starać się trzymać tego planu, po to aby mieć jak najmniej czasu na rozmyślanie tego, co poszło nie tak w naszym starym związku.