Jak wrócić do świata randek po długim związku?

851

Nigdy nie wiadomo, co może przynieść nam życie. Wiele osób bierze pewne rzeczy za coś pewnego, jednakże takie zachowanie jest niezbyt inteligentne, z racji tego że tak naprawdę równie dobrze jutro może skończyć się nasz świat. Albo związek. Jednakże jeśli czytacie ten poradnik, to prawdopodobnie stało się to drugie, a więc nie dywagując już dłużej, jak wrócić do świata randkowania po długim związku?

Jak wrócić do świata randek po długim związku?

Daj sobie czas

Wrócenie do świata randek po długim związku nie jest łatwe, a jeszcze gorszą rzecz jaką możemy zrobić to wrócić do tego środowiska, kiedy jeszcze poprzedniej relacji w pełni za sobą. Wiele osób również strzela sobie w przysłowiową stopę już na starcie, myśląc sobie, że każdy będzie chętny na to, żeby wejść z taką osobą w relację, ale kiedy jednak nikt nawet nie mrugnie okiem w naszym kierunku, zniechęcamy się i rezygnujemy z powrotu. Możemy przez to nawet wpaść w nałóg masturbacji do filmów porno – w końcu trzeba sobie jakoś radzić, czyż nie? Dlatego też musimy uzbroić się w cierpliwość, ponieważ okazja dopiero może się nadarzyć za kilka dni, miesięcy bądź i nawet za kilka lat. Oczywiście wydaje się to długo, ale jeśli nie jesteśmy ze sobą na tyle szczęśliwi, aby samemu egzystować a związek traktować jako ,,dodatek” – to nie powinniśmy jeszcze wracać do randkowania, ponieważ efekt może być odwrotny do tego, co sobie założyliśmy.

Aplikacje do randkowania – czy warto z nich korzystać na start?

Większość osób na takich aplikacjach szuka okazyjnych kontaktów z płcią przeciwną, ale są też tam ludzie, którzy mają ochotę na normalny związek. Stąd też ta dość podła reputacja tych aplikacji, no ale wracając do tematu – tak naprawdę tylko od nas zależy, jak z tego skorzystamy, czy będziemy mieli ochotę na ,,szybki seks” czy też wykorzystamy to w inny sposób. Wystarczy powiedzieć, że obie opcje są dostępne, jednakże jeśli szukamy kogoś na dłużej, to radzilibyśmy oznajmić to od razu, ponieważ jeśli nie będziemy się porozumiewać z osobą z którą będziemy się spotykać, może dojść do nieprzyjemnego nieporozumienia, które może okazać się fatalne dla naszej psychiki, czyż nie?