Friends with benefits – czy taki ,,związek” to dobry układ?

879

W dzisiejszych czasach, z racji ogromnego wyboru oprócz normalnych ,,poziomów” związku, pojawił się jeszcze kolejny, mianowicie FwB – czyli przyjaźń z korzyściami. A czy taki związek to na pewno dobry układ?

Zasady FwB

Zasady ,,friends with benefits” są klarowne. Jest to po prostu ,,związek” oparty na regularnym seksie, ale bez uczucia miłości. Osoby, które są w ,,FwB” mogą na przykład współdzielić pasje, ale jeżeli u jednej ze stron pojawi się uczucie to niestety druga strona może przerwać ten ,,związek” a następnie odwrócić się od obecnego partnera. Jednakże może to również iść w drugą stronę, ponieważ relacja friends with benefits może się również przerodzić w stały, pełen miłości związek. W relację typu FwB zdecydowanie łatwiej wejść mężczyznom, ponieważ kobiety są bardziej uczuciowe i zdarza się, że po pewnym czasie bardzo przywiązują się do partnera.

Jak wygląda koniec FwB?

Bycie w związku Friends with Benefits jest niezwykle trudne i mało kto jest w stanie wytrzymać długo w tego typu relacji. Jeśli dla którejś ze stron jest to męczący układ, należy jak najszybciej porozmawiać o tym z drugą osobą w tym ,,związku”. Niestety, często koniec FwB jest równoznaczny z końcem tej znajomości. Osoby po tego typu doświadczeniach często nie są w stanie powrócić do wcześniejszej relacji, albo chociażby utrzymywać normalny kontakt z tą druga osobą. Jest to ważny argument, który warto wziąć pod uwagę podczas wchodzenia w tego typu relacji.

Czy FwB to dobry układ, jeśli chodzi o relacje międzyludzkie?

Tak naprawdę, wszystko zależy od danego człowieka, ponieważ jedni są być w stanie w pełni usatysfakcjonowani takim stanem rzeczy, podczas gdy inni niestety oczekują czegoś więcej – jeśli zaś chodzi o stronę psychologiczną, to taki związek może bardzo negatywnie wpłynąć na umiejętności stworzenia prawdziwego związku z osobą, którą będziemy kiedyś kochać.

źródło: https://kamasutra.pl/kategoria/milosc-i-seks/sex-tematy/