Dlaczego związki w naszych czasach nie są już takie trwałe?

1214

Każdy wie, że związki to coś wyjątkowego w życiu człowieka, jednakże czasami coś po prostu nie wychodzi i z tego powodu związek może się zakończyć. Dlaczego tak się dzieje? Postaramy się wam nieco przybliżyć niektóre powody, dla którego związki często się rozpadają.

Złe podejście do tematu

Najczęściej jest tak, że ludzie oczekują, że ich partner będzie zawsze myślał o ich potrzebach, oraz dbał o nich, (co ich parter może robić), ale po tym, jak cały ciężar związku spadł na jedną osobę, może się okazać, że nasz partner ma dość, i nie chce już spełniać naszych oczekiwań. Najgorszym błędem w wypadku, kiedy mamy nierealistyczne oczekiwania w stosunku do partnera, i nie widzimy tego, że powinniśmy się z nim rozstać, to to – że uciekamy od faktu, że nasza druga połówka być może wcale nią nie jest. Wiele osób zapomina o tym, że w związku nie powinny spełniać się tylko nasze marzenia, ale też wizje szczęśliwego życia z nami partnera. Większość osób o nich nie mówi swojemu partnerowi, w obawie, że jego są zupełnie inne. Jesteśmy tylko ludźmi, nikt nie wyczyta w myślach, czego pragnie druga osoba. Owszem, zdarzają się związki ludzi na tyle podobnych do siebie, by ich pragnienia i drogi do zrealizowania tych marzeń były blisko, to już jednak kwestia szczęścia, a nie wypracowania tego przez obie strony w związku.

Ludzie często nie rozumieją siebie nawzajem

Twoja druga połówka to nie robot, który ma zachowywać się w określony przez nich sposób. Efektem takiego zachowania jest jedynie pogarszanie się relacji w Waszym związku, co może uczynić wasze życie w domowej kwarantannie prawdziwym piekłem na ziemi. Po co na siłę zmieniać osobę, którą cienimy bardziej od innych? W końcu nie da się kochać tylko wybranych cech partnera, ponieważ nie na tym polega związek, naturalnie jednak również nie można wszystkiego akceptować bez zająknięcia. Jeśli ukochana osoba postępuje w krzywdzący nas sposób, należy jej o tym powiedzieć. Nie chodzi tutaj jednak o zmienianie jej na siłę, a raczej o pomoc w osobistym rozwoju, by stała się kimś lepszym. Rozmowa z partnerem i słuchanie siebie nawzajem, to podstawowy filar dobrego związku. Jeżeli macie problemy, istnieje duże prawdopodobieństwo, że częściowo wynikają one ze złej komunikacji. Pamiętaj też, że mówienie swojej drugiej połówce, że nie wygląda jak znane nagie dziewczyny z instagrama jest bardzo złym pomysłem, dlatego też, jeśli chcesz zmienić kogoś, lepiej zacznij od siebie. Taka kwestia jednak nie oznacza braku rozmowy, ale może przejawiać się tym, że nie rozumiecie tego, co stara się wam przekazać wasz partner. Jednym z powodów takiego stanu rzeczy jest fakt, iż ludzie często koncentrują swoją uwagę na przeforsowaniu własnego punktu widzenia.