Ból w trakcie seksu – co może być jego przyczyną?

1101

Czasami podczas seksu zarówno kobieta jak i mężczyzna może odczuwać ból – naturalnie nie jest to automatycznie powód do paniki, w końcu uczucie bólu informuje nas, że coś jest nie tak, jednakże co może powodować ból w trakcie seksu? Tego dowiecie się już za chwilę.

Ból w trakcie seksu – co może być jego przyczyną?

Przyczyny bólu w trakcie seksu

Poniżej podajemy wam przypadki, w których seks może sprawić ból :

– Reakcja alergiczna na lateks – jest to naturalna reakcja organizmu na materiał z którego jest wykonana prezerwatywa, w takich wypadkach zalecamy zmianę aktualnie używanych ,,gumek” na te wykonane z innego materiału niż lateks.

– Zapalenie łechtaczki – może do niego dojść w wyniku braku odpowiedniej higieny lub też zbyt intensywnej stymulacji.

– Stres – długotrwały stres może powodować problemy z nawilżeniem pochwy a w konsekwencji ból

– Pochwica – Objawia się wyjątkowo silnym zaciśnięciem mięśni dna miednicy, uniemożliwiającym wprowadzenie członka, przez co kontakt seksualny bywa bolesny.

– Infekcja dróg moczowych – to schorzenie podczas seksu może zwiększać ból i ogólne złe samopoczucie.

Naturalnie powyżej wymienione przypadki nie są wyłącznością, ponieważ mogą się wydarzyć inne, niektóre rzadsze sytuacje (takie jak nawet ,,złamanie” penisa) jednakże te podane powyżej są jedne z najczęstszych.

Jak temu zaradzić?

Przede wszystkim niestety, ale tym razem trzeba będzie zadowolić się pettingiem, z racji tego że w takich przypadkach najlepiej jest przerwać stosunek płciowy, ustalić przyczynę problemu, następnie jeśli jest to możliwe oraz konieczne skonsultować to z lekarzem ginekologiem ( w przypadku kobiet). Dopiero po rozwiązaniu tego problemu najlepiej jest wrócić do kontynuowania zbliżeń erotycznych.

Chęć jest, ale nie ma jak?

Niestety, ale jeśli wasze libido jest na całkiem wysokim poziomie, a jesteście w trakcie leczenia, to najlepiej jest w tym wypadku zadowolić się pieszczeniem partnera, bądź tak zwanym popularnie ,,pettingiem”.

źródło: blog erotyczny